Unicrimp QCGM25GRY 25mm Grey 13-18mm IP68 Nylon Gland+Washer+Nut Reviews
5 Rating 1 Reviews
Read Edwardes Bros Reviews
The Unicrimp QCGM25GRY 25mm Grey cable gland offers excellent specification for an economic price, constructed from Nylon - Polymide 6, offering full IP68 protection. Suitable for a 25mm hole and cable diameters between 13mm to 18mm. Complete with washer and locknut.